Укр
30 . 12 . 2016
Мрії збуваються в 2017 році. Майстер-клас Світлани Митрофанової
Затамувавши подих, через лічені дні ми загадаємо бажання в Новорічну ніч. Всі ми мріємо про краще, нове життя, а Новий рік той самий момент. У повітрі пахне мандаринами, шампанським і чарами.
Як хотілося б, щоб за помахом чарівної палички всі проблеми залишилися в році, що минає, а Новий 2017 рік, зустрів нас тільки хорошими новинами. Можете сприймати дану статтю як послання, подарунок доброї феї. І оскільки ми живе в реальному, а не казковому світі, то і фея — це вже відомий вам експерт і love-коуч 1 та 2-го сезонів «Одруження наосліп» (1+1), мотиваційний тренер Світлана Митрофанова.
У своїй тренерській практиці, Світлана завжди розділяє бажання від цілей. Уявіть, у нас є 2 списки: перший — це те, що на 100% залежить від вас, ваших зусиль, те, що вам підконтрольне. Другий список — це те, що вам не підконтрольне і ви не можете на це вплинути. Наприклад, ваші навіть найкращі наміри щодо інших людей — навчання «на відмінно» ваших дітей, позбавлення від шкідливих звичок ваших близьких, успіх та виграші в лотерею. Чули про такий вираз як «ведмежа послуга»? Ми не маємо право приймати рішення за інших, ми не можемо порушувати головний закон — свободу вибору іншої людини. Відповідно, повертаючись до списку № 1. Візьміть під контроль своє життя, керуйте своїми емоціями, ставте підконтрольні тільки вам цілі і самовдосконалюється! І якщо ви не порушуєте законів Всесвіту, а працюєте над собою, то Вас обов’язково чекають дива. Фортуна буде на вашому боці!
Отже, приступимо до списку № 1 — це ваші плани на рік. Цей метод запропонував Бенджамін Франклін, саме його портрет зображений на 100 доларовій купюрі. Це спосіб «зворотного планування». Уявіть 31 грудня 2017 року та себе, досягнувшого всіх цілей та бажань. З якими результатами хочете зустріти наступний рік? У якому оточенні, стані, самопочутті, образі? Спробуйте побачити все детально та запишіть. А тепер ваші бажання повинні пройти перевірку на «специфікацію цілей».
• Мета сформульована ствердно. Чого ви хочете (замість того, чого ви більше НЕ хочете)? Наприклад: «Я не хочу відчувати себе некомфортно в розмові з керівництвом». — Ваша мета повинна бути сформульована позитивно — «Я хочу відчувати себе впевнено».
• Мета відноситься до Вас, знаходиться під Вашим особистим контролем. Впливає на результат. Наприклад: «Я хочу, щоб мені підвищили зарплату». — «Як я можу вплинути, що зробити, яким бути, щоб заробляти більше?».
• Мета сформульована сенсорно. Як ви зрозумієте, що досягли мети? Що конкретно ви будете бачити, чути і відчувати в результаті її досягнення? У цьому пункті нам потрібні чіткі критерії. Наприклад поставте собі питання: «Яким Ви були б, якби були впевнені в собі?».
• Реалізація вашої мети «екологічна». Перевіряємо наслідки Ваших бажань. Як бажаний результат/мета вплине на вас і оточуючих? • Ваша мета реальна і досяжна? Вона значима для вас? Якщо мета занадто глобальна, виділіть спершу один її менший компонент і працюйте з ним.
• Які ресурси Вам потрібні для досягнення мети? Як отримати до них доступ уже зараз?
Запишіть все, що вам знадобиться для реалізації вашої мети максимально докладно. Наприклад: «Я хочу відкрити свою справу». — «Що Вам потрібно, щоб відкрити свою справу? Що або хто може вам допомогти?»
Досліджуємо можливі перешкоди на шляху до досягнення мети:
• Що заважає Вам запустити процес досягнення мети прямо зараз?
• Які перешкоди можуть зустрітися на Вашому шляху?
• Що ви можете зробити?
• Які ресурси вам потрібні для подолання цих перешкод?
Сплануйте рік, розділивши вашу велику мету на під етапи — 12 місяців. Таким чином, ви визначите пріоритети кожного місяця. Завдання на місяці допоможуть вам сконцентруватися на потрібних діях кожного тижня і кожного дня. Запишіть все максимально докладно в вашому розділі «Завдання» за розкладом і переглядайте щодня. Ось ще один секрет від Світлани Митрофанової, про який мало хто знає. Коли ви думаєте про свої цілі, вас повинно радувати не тільки «володіння бажаними досягненнями», скільки сам процес руху до мети. Саме на процесі акцентуйте свою увагу. Отримуйте задоволення від кроків до своїх цілей. Адже ви їх автор. Так, ви стаєте справжнім «архітектором своєї долі».
Новий рік — це новий етап в житті кожного. Подивіться на майбутній рік крізь фільтр можливостей! Ви і тільки ви автор свого життя. Дозвольте собі бути кращою версією себе!
Новий рік — це новий етап в житті кожного. Подивіться на майбутній рік крізь фільтр можливостей! Ви і тільки ви автор свого життя. Дозвольте собі бути кращою версією себе!