Укр
20 . 01 . 2017
Вікторія Калашнікова – Молодший аналітик (стажер) відділу досліджень – про своє стажування
Fake it, till you make it
Якби влітку мені сказали «Калашнікова, ти будеш стажуватися у 1+1», я б не те що би не повірила, я би саркастично посміялася і попросила б так більше не жартувати. Справді-таки, така можливість завжди здаватиметься чимось нереальним. Проте, хто ж міг подумати, що сарказм тут зовсім не доречний.
Починалось все досить стандартно: сидиш ти такий, нікого і нічого не чіпаєш (літо, свобода як-не-як). Але ти ж студент четвертого курсу і це, здавалося б, передбачає певні відмінності з попередніми роками. Викладачі обіцяли, що ти вже будеш багато вміти і ще більше знати в цей час. Я б, можливо, погодилася зі «знаєш», але точно не зі «вмієш». І от дійшовши до розуміння реальної ситуації, починаєш задумуватися про майбутнє і про те, щоб надолужити втрачене літо (і не тільки). В такій ситуації, студент намагається відібрати ті можливі і підходящі для нього варіанти серед безлічі запропонованих гуглом. Врешті решт, ти натикаєшся на пропозицію такого варіанту від одного з найпопулярніших медіахолдингів України. Перша ж думка: «ох, бро, це точно не твій рівень». Проте ти натикаєшся вдруге, втретє, і на «енний» раз, коли вже дедлайн починає наздоганяти тебе, ти все ж таки, вирішуєш почитати вимоги і розумієш, що це справді твоє, що це те, куди душа лежить. Ти переконуєш себе, що в будь-якому разі, це теж буде досвідом. Ти намагаєшся не завалити горизонт у своєму першому відеорезюме, запевняєш себе, що воно нормальне, коли намагаєшся змонтувати відзняте, але... згодом проходиш тест, співбесіду, і от, тебе вже фотографують на перепустку.
В чому ж суть стажування? Спочатку тобі проводять курс молодого бійця, розповідають про компанію, та й про медіаринок в цілому. Ти потихеньку починаєш занурюватися у цей, здавалося б, масштабний, проте все ж камерний світ. І розумієш, що як мінімум 2 місяці ти будеш учасником локальних бойових дій, а оскільки я стажер у відділі досліджень, то кабінет рісьорчерів став моєю казармою.
Досліджень, як виявилось, є сила-силенна, що означало відповідну кількість роботи. Сумувати тобі однозначно не дадуть: ти отримаєш безліч можливостей перевірити власну кмітливість, працьовитість і навички, починаючи від звичайного редагування анкеток в перші дні, закінчуючи роботою з солідними масивами у всіма коханому СПСС. Тобі покажуть і розкажуть нові специфічні речі, серед яких і цікаві програмні пакети, і специфіка індустрії загалом. Переживати, звісно не треба, тут тебе в біді не кинуть, все пояснять, але робити замість тебе ніхто не буде і списати не буде звідки, бо це вже стажування, а не ВУЗ.
І от вже невдовзі, заради цікавості пробуєш сам себе у ролі медіа-аналітика, коли намагаєшся порівняти результати отримані тобою і наставником. І скільки ж радості-то, коли все сходиться. Таки чогось навчився, таки не просто просидів можливість. Тепер твої будні розфарбовуються в нові кольори (переважно білий і червоний, 1+1 же), ти не хочеш покидати це місце, і часто залишаєшся дещо довше, ніж планував, адже окрім всіх цих винятково практичних переваг, ти потрапляєш в прекрасний колектив команди 1+1. Тут в тебе будуть вірити більше, ніж інколи ти сам, тому дякую вам за це. Ніколи не знаєш, на що ти здатен, поки не спробуєш. Fake it till you make it, як-то кажуть).