Укр
Департамент журналістських проектів
Департамент журналістських проектів утворився в липні 2010 року. Його очолив колишній керівник Телевізійної служби новин (ТСН) Максим Шиленко.
Разом із ним, до новоствореного департаменту увійшла група талановитих журналістів та операторів ТСН, а також кореспондентів та режисерів з інших телеканалів, які працювали в жанрі журналістських розслідувань. Департамент створює програми власного виробництва, більшість з яких вже стали флагманами українського телебачення.

«Гроші»

«Гроші» — спецпроект журналістських розслідувань телеканалу 1+1, керівником якого є Максим Сухенко. Журналісти викривають хабарників, розслідують економічні зловживання та на собі перевіряють, як діють різноманітні шахрайські схеми. Репортери працюють під прикриттям, ведуть приховані зйомки, перевіряють версії та показують зсередини, хто насправді заробляє на людських бідах. Журналістські розслідування від програми «Гроші» та її харизматичний ведучий Олександр Дубінський щопонеділка відкривають новий інформаційний тиждень на 1+1. Починаючи з 2010 року програма щорічно відзначається нагородами Національної телевізійної премії України «Телетріумф». Загалом за роки існування телепремії програма «Гроші» отримала шість статуеток.

«Життя без обману»

Авторський проект Олексія Душки у форматі розслідувального реаліті вперше вийшов в ефір телеканалу 1+1 навесні 2015 року, продовжуючи понад трирічну історію програми «Територія обману». У кожному випуску «Життя без обману» автори проекту допомагають двом сім'ям у виборі якісних, корисних і доступних продуктів харчування, навчають розбиратися в їх складі, легко читати етикетку і правильно складати продуктовий кошик.

«Українські сенсації»

«Українські сенсації» — програма журналістських розслідувань, в об’єктиві якої питання національної безпеки, корупції на всіх щаблях влади, свавілля великих бізнесменів та злочинного переплетіння інтересів правоохоронців.

«Люстратор 7.62. Прокляття системи»

Проект власного виробництва Департаменту журналістських проектів, який з 2015 року виходить в ефірі телеканалу 2+2. Головним редактором «Люстратору» став Владислав Сидоренко. Увага журналістів проекту зосереджена не лише на конкретних випадках порушення елементарних прав громадян, зловживаннях чиновників чи правоохоронців, крадіжках бюджетних коштів та покаранні владних негідників, а й на викритті системних злочинних схем. У кожному випуску «Люстратора» через історії українців, які стали жертвами «прокляття системи», але не побоялись протистояти несправедливості, автори програми доводитимуть, що справедливість є і вона вимагає боротьби.

«Нишпорки»

«Нишпорки» - гостросюжетні соціальні розслідування, увага яких зосереджена на одвічних людських пороках та слабкостях і тих, хто робить на них бізнес. Журналісти-нишпорки завжди там, де чекає небезпека, а ведуча програми Кароліна Ашіон допомагає глядачам побачити проблему під незвичним кутом. Проект виходить на телеканалі 2+2, шеф-редактор – Олександр Дубінський.

«Помста природи»

Тижневик «Помста природи» – документальний проект, що розповідає про природні катаклізми, які спричинила людина своєю гіперактивною техногенною діяльністю. У кожному випуску програми – рейтинг найбільш потужних і загадкових стихійних лих, що пам'ятає людство, історії героїв, котрим вдалося вижити після нищівних катастроф, результати шокуючих подій.

«ДжеДАІ»

Програма «ДжеДАІ» оперативно інформує глядачів 2+2 про дорожні пригоди в Україні та світі, про законодавчі нововведення, надає консультації юристів у спірних питаннях ДТП і практичні поради щодо утримання авто та розважає глядача курйозами автомобільного життя. Ведуча програми – Яна Андрєєва.

«Цілком таємно»

Кожен випуск програми – це документальний телефільм, присвячений одній резонансній темі, деталі якої або ретельно приховуються від громадян України, або про них просто не прийнято говорити вголос. Територія уваги журналістів «Цілком таємно» не обмежується лише кримінальними історіями, корупційними скандалами чи подіями в зоні АТО. Журналісти проекту підіймають такі проблему як дитяча наркоманія, масова еміграція з країни, контрабанда і контрафактні ліки. Проект «Цілком таємно» на замовлення каналу 2+2 готує Департамент журналістських проектів під керівництвом – Олександра Дубінського

Виробництво документальних фільмів

Невід’ємною частиною Департаменту журналістських проектів є низка документальних фільмів, створених автором і режисером Світланою Усенко. В її творчому здобутку такі фільми, як: «Таємниці генія Шевченко», «Секрети Бандери», «Розщеплені на атоми», «ТСН. 20 років» та інші. Крім того, за весь час існування Департаменту журналістських проектів було створено кілька десятків документальних фільмів на замовлення телеканалів 1+1 та 2+2. Зокрема було знято такі документальні стрічки з циклів «Потойбічна Україна», «Ілюзія безпеки», «Українських сенсацій» та багато інших. Кілька робіт викликали справжній резонанс в суспільстві. Особливо резонансними стали розслідування справи Оксани Макар, Караванського стрілка, Доктора Пі, чорного пастора Аделаджі, які дозволили глядачам отримати зовсім іншу інформацію, суттєво відмінну від офіційної, і змусили їх переглянути своє ставлення до відомих подій. Нині під керівництвом Катерини Шиленко розпочато зйомки документальних стрічок з циклу «Загублений світ».