НовиниНовини27 березня 2018

1+1 медіа підписала договори на поставку тюнерів для прийому закодованого супутникового сигналу

Група «1+1 медіа» першою серед вітчизняних медіагруп підписала угоду на поставку супутникових ТВ-приймачів, які потрібні для прийому закодованого супутникового сигналу.

Таким чином група готується до запланованого на осінь цього року кодування супутникового сигналу українських телеканалів, яке притаманне усім розвиненим європейським ринкам. Метою впровадження кодування є виконання обов’язку медіагруп шляхом чіткого визначення та обмеження території покриття супутників захистити права авторів контенту від безліцензійного мовлення і піратства.  

Постачальниками обладнання стали найбільші в Україні імпортери та виробники супутникового приймального обладнання – компанії «РОМСАТ» та «СТРОНГ». Відповідно до укладених договорів, сеттопбокси (ТВ-приставки) будуть постачатися в кількості необхідній для задоволення попиту абонентів супутникового прийому.  Вже влітку обладнання з’явиться в роздрібних мережах України.

«За підтримки регулятора разом із іншими медіагрупами та спільно із імпортерами ми розробляємо детальний план підготовки до впровадження кодування. Основні завдання плану – завчасне та повсякбічне інформування телеглядачів про заплановані зміни, насичення ринку достатньою кількістю пристроїв для декодування супутникового сигналу, а також створення умов для якомога простішого підключення та прийому закодованого сигналу. Підписання угоди на поставку таких сеттопбоксів є важливим кроком в етапі підготовки, який підтверджує готовність до кодування супутникового сигналу вже восени цього року», − коментує Ярослав Пахольчук, виконавчий директор та директор із розвитку платного телебачення 1+1 медіа.

Кодування супутникового сигналу каналів здійснюватиметься із використанням системи кодування Verimatrix, яка забезпечує високий рівень захисту сигналу, що унеможливлює використання  технології кард-шаринг та інших способів незаконного використання контенту.

«Кінцевому споживачу ми запропонуємо сучасне рішення з найкращим співвідношенням ціни та якості. Вже проведена масштабна робота та ряд тристоронніх зустрічей Замовник-імпортер-виробник. Команда 1+1 медіа окреслила вимоги до сеттопбоксів − сумісність із системою кодування Verimatrix, якість та помірна ціна. Наші фахівці запропонували оптимальний варіант, взявши за основу чіпсет ALi (ALi Corporation). Виробництво тюнерів візьме на себе компанія Skardin. Реалізація буде здійснюватися через наших стратегічних партнерів − Національні мережі роздрібної торгівлі побутової техніки та електроніки, а також розгалужену дилерську мережу по всій країні. Це дозволить вчасно та в повній мірі задовольнити майбутній попит», − поділився задумами Максим Водолазький, директор з розвитку «РОМСАТ».

«При проектуванні наших ресиверів був врахований досвід створення аналогічних продуктів у країнах Європи та Азії − тож користувачі отримають тюнери Європейського зразку. Приймачі створені материнською компанією Skyworth − компанією, що посідає третє місце в світі за обсягами виробництва тюнерів. Наші тюнери отримали дружній простий інтерфейс. Тож навіть недосвідченим користувачам буде легко провести налаштування й знайти улюблені телеканали. Цей тюнер створений, відповідно до спільних вимог замовників проекту, на базі чіпсету ALI, сумісний  із системою кодування Verimatrix та підтримкою ПО протягом двох років. Ми плануємо охопити всю країну через мережі роздрібної торгівлі, дилерів й інтернет–магазини та, сподіваємось, що цей проект приверне увагу не тільки теперішніх користувачів супутникового ТБ, але й нових» − прокоментував Олександр Борисов, комерційний директор «СТРОНГ ЮКРЕЙН».

Для прийому закодованого супутникового сигналу глядачу знадобиться супутниковий приймач із вбудованою системою кодування Verimatrix або модуль умовного доступу (САМ) для використання разом із телевізорами з вбудованими супутниковими приймачами.

Особливістю супутникових приймачів буде те, що вони працюватимуть у режимах FTA та DTH. У FTA-режимі забезпечуватиметься перегляд телеканалів як в звичайній супутниковій приставці, а в режимі DTH глядач зможе здійснювати перегляд закодованих телеканалів.

Також у групі відзначають, що кодування жодним чином не вплине на інформаційну та національну безпеки в країні. Інформаційне мовлення та суспільне телебачення, тобто десятки українських каналів, обов'язкова функція яких інформувати населення, залишаться незакодованими для глядача.

 

Читайте також