НовиниНовини16 серпня 2021

До Дня Незалежності 1+1 покаже телеверсію унікального проєкту «Ковчег «Україна»

Концерт організований Міністерством культури та інформаційної політики і Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти, спільно з культурною платформою Ковчег «Україна», а виробництвом проєкту займається Big Entertainment Shows під керівництвом Володимира Завадюка.

«Ми сподіваємось, що цей продукт матиме потенціал стати надбанням не одного покоління. «Ковчег» - мікс автентичної та сучасної культури, тому ми запропонували сучасним українським виконавцям переосмислити та познайомити глядачів із українськими творами різних епох у своїй інтерпретації. Спадщина українського фольклору багатогранна, і ми завжди прагнемо подати її у свіжому прочитанні за допомогою сучасних постановок та технологічних рішень», — зазначив Володимир Завадюк.

У програмі концерту прозвучать архаїчні колядки, лемківська пісня набуде нового звучання разом із симфонічним оркестром, а класичний твір Володимира Івасюка відкриє українцям автора їхніх улюблених естрадних хітів з несподіваного боку.

Режисерками шоу стануть TRI Directions у складі Наталі Ровенської, Наталі Лисенкової і Марії Григоращенко, відомі за роботою над проєктами «Танці з зірками», «Голос країни», а також над номером Pink для Brit Awards. Сцена шоу буде побудована у формі корабля-ковчега з LED-екранами у формі кола. Окрім того, у концепт концерту інтегровані AR-ефекти доповненої реальності, які оживлять шедеври традиційного мистецтва України.

Автором і креативним продюсером проєкту є засновниця культурної платформи Ковчег «Україна» Ярина Винницька. Диригенткою стане Оксана Линів, яка входить у трійку найкращих диригенток сучасності. За її словами, цей проєкт  може мати велику роль для культури країни.

«Ціле своє свідоме життя я думала, як бракує нам, щоб мистецтво стало нашим брендом, який буде промовляти поза нами в світі. І ось з цією метою ми створили Ковчег. Вірю у велику роль цього проекту для успіху культурної дипломатії України. Щоб співтворити новий людяний багатокультурний світ, маємо ще стільки дізнатись про себе і лише у такий спосіб гармонійно долучитись до багатоголосся світу», — говорить Оксана Линів.

Окрім того, організаторами підготовлена серія унікальних афіш, створена у співпраці зі стилістом Валерієм Топалом та етнографинею Марічкою Квіткою. 

Дата трансляції стане відомою вже незабаром. Святкуй ювілей Незалежності разом з 1+1.

Читайте також