НовиниНовини29 березня 2024

Проєкт документального фільму української режисерки Катерини Горностай отримав нагороду від Єврімаж на CPH:Forum

CPH:Forum, індустріальна секція міжнародного фестивалю документального кіно CPH:DOX у Копенгагені, оголосила свої нагороди.

Одну з цих нагород отримав документальний фільм про освіту під час війни «Стрічка часу» режисерки Катерини Горностай, над яким працює громадська спілка «Освіторія» спільно з виробничою компанією «2Брейв Продакшнс».

Проєкт фільму української режисерки Катерини Горностай отримав нагороду Eurimages New Lab Outreach Award у розмірі €30,000. Ця нагорода має на меті підвищити громадську увагу до інноваційних та експериментальних проєктів на етапі завершення виробництва або в постпродакшені.

Зйомки документального фільму «Стрічка часу» ініціювала громадська спілка «Освіторія», щоб продемонструвати вплив повномасштабної війни на освіту, на життя учнів і вчителів. За словами голови спілки Зої Литвин, фільм — це не лише хроніка навчання у війні, а ще й «інструмент, який має показати світовій спільноті, що освіта — надважлива сфера, і що українськи учні та вчителі роблять все можливе і неможливе щоб продовжувати навчати і навчатися, в тому числі на прифронтових та деокупованих територіях». Кадри з майбутнього документального фільму можна побачити в офіційному тизері до премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2023.

CPH:Forum фінансує креативні, ризиковані і візуально сильні кінопроєкти документального жанру. Члени журі відзначили «Стрічку часу» як фільм з високою кінематографічною якістю, який уникає традиційних наративних структур. «Цей фільм подає відтінений образ життя у розірваній війною країні, і ми сподіваємося, що ця нагорода допоможе йому знайти широку міжнародну аудиторію», — додали вони. 

Хронометраж фільму «Стрічка часу» – 90 хв.

Реліз фільму заплановано на початок 2025 року. 

«Пітчинги це завжди стресово, бо від них залежить наскільки голосно прозвучить на фестивалях майбутній фільм. Але зараз, під час широкомасштабної війни відповідальність зросла в рази, ще й тому що документалістика має просвітницьку функцію. Кожна можливість поїхати закордон і показати там кавалок документального матеріалу про українську сучасність — це важливий інструмент впливу, заохочення людей цікавитись Україною, співпереживати і допомагати їй. Тим більше що наш проект має цікавий кут зору на війну: ми її не показуємо в кадрі, але вона відображається в кожній повітряній тривозі, в кожному бомбосховищі, в кожному обличчі дитини чи вчителя української школи», — говорить Катерина Горностай.  

Катерина Горностай – одна з найбільш знаних українських кінорежисерок, її попередній фільм «Стоп-Земля» отримав численні нагороди в Україні та по всьому світові, включаючи нагороду Crystal Bear Generation 14+ на Берлінале 2021.

Читайте також