НовиниНовини31 жовтня 2023

У Києві завершився 52-й кінофестиваль «Молодість», партнерами якого стали 1+1 media та Київстар ТБ

У суботу, 28 жовтня, у культурному кластері «Краків» відбулася урочиста церемонія закриття 52-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Її провели ведучі «Сніданку. Вихідний» Валентина Хамайко та Олександр Попов. Головним медіапартнером фестивалю традиційно стала група 1+1 media.

У межах цьогорічної «Молодості» 128 фільмів у 12 різноманітних програмах транслювалися в кінотеатрі «Жовтень» та культурному кластері «Краків» з 21 по 29 жовтня. Була представлена ретроспектива класичних голлівудських кінокартин та українські стрічки, які стали переможцями міжнародних кінофестивалів. А програму для підлітків оцінювали самі ж українські тінейджери.

«Загалом на фестиваль подали приблизно 3,5 тисячі заявок. Далі відбіркова комісія обирала конкурсантів, а ми — журі. Його очолила дуже відома італійська документалістка Барбара Купісті. Також у його складі й ще два наших досвідчених режисери-документалісти», — поділився, як обирали конкурсантів, арт-директор фестивалю Андрій Халпахчі.

Платформа кіно й телебачення Київстар ТБ стала одним із партнерів фестивалю та спонсором грошового призу документального конкурсу. Найкращим документальним фільмом стала стрічка Лесі Кордонець «Перетинаючи кордони». Режисерка почала роботу над стрічкою одразу ж після анексії Криму. На той момент вона навчалася на режисурі в Цюріху, і відчувала, як її швейцарські друзі не усвідомлювали, що ж насправді відбувається в Україні.

Головними героями фільму стали п’ять паралімпійців з різних регіонів України, які втратили сучасну базу для тренувань у Криму через російську агресію.

«Це люди, які розширюють власні кордони, ментальні й фізичні, в той час, коли навколо них змінюються географічні кордони… Як вони з цими обставинами обходяться, із цим фантомним болем від втрати бази в Криму», — розповіла Леся Кордонець.

Стрічку «Перетинаючи кордони» вже побачили в десятках країн по всьому світу, від Японії до США. В Україні її представляли вперше. За цей фільм на фестивалі «Молодість» режисерка отримала «Скіфського оленя» та грошовий приз від Київстар ТБ — сертифікат на суму 75 000 грн, який вручила PR менеджерка платформи кіно та телебачення Дарина Мельник.

«Ми раді бути партнером 52-го міжнародного кінофестивалю «Молодість». Нині кінематограф в Україні переживає свої не найкращі часи, але завдяки ЗСУ, міжнародним партнерам та інвесторам ми рухаємося далі та розвиваємо наш кінопродукт. Для Київстар ТБ важливо, щоб українське кіно ставало дедалі якіснішим, тому ми намагаємося максимально підтримувати наших кінематографістів. Дякуємо кожному, хто нині творить українське кіно та нашим захисникам, які дають нам цю можливість!» — прокоментувала Дарина Мельник.

Найкращим національним повнометражним фільмом «Молодості» стала стрічка Крістіни Тинькевич «Як там Катя?». 

Нагадаємо, Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» — це єдиний міжнародний кінофестиваль в Україні з акредитацією Міжнародної асоціації кінопродюсерів FIAPF та один з найбільших кінооглядів у Східній Європі. 

Читайте також