НовиниНовини19 червня 2024

11-й Чілдрен Кінофест підбив підсумки та оголосив переможців

Завершився 11-й міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків.

Майже 29 000 глядачів і глядачок долучилися до безкоштовних показів у кінотеатрах та онлайн та обрали найкращу дитячу стрічку. Також названі результати Дитячого кіноконкурсу

Завершився 11-й Чілдрен Кінофест, який проходив у 11 містах України в гібридному форматі. Покази, які тривали в кінотеатрах Києва, Львова, Вінниці, Житомира, Дніпра, Луцька, Одеси, Полтави, Хмельницького та Чернігова, зібрали майже 19 000 глядачів і глядачок. Спеціальну програму «Коли ще звірі говорили» в онлайн-кінотеатрі  подивилися майже 10 000 разів. Найпопулярнішою стрічкою онлайн-кінотеатру анімаційна комедія «Паця». Також у межах Чілдрен Кінофест офіційний партнер, ЮНІСЕФ, також представив розвивальний  мультсеріал «Іскорки суперсил».

Почесним амбасадором фестивалю у 2023 році став Артур Логай — український актор театру і кіно, співак, переможець 8-го сезону телешоу «Танці з зірками», а також батько 7-річного Германа та 5-річного Льови. Церемонію відкриття фестивалю в київському Будинку кіно провела ведуча 1+1 Марафон та ТСН Марічка Падалко.

Уперше медіапартнером Чілдрен Кінофесту стала платформа кіно та телебачення Київстар ТБ

«Для нас підтримувати кінофестивалі – важливо, а дитячі, ще важливіше. Ми багато сил докладаємо, щоб наша платформа була зручною та безпечною для дітей, а батьки не хвилювались про нерелевантний контент, який дивляться їх маленькі члени родини», — зауважив СЕО Київстар ТБ Павло Рибак.

Цього року найкращим фільмом фестивалю за підсумками глядацького голосування стала німецька пригодницька комедія «Літо Сюрпризів», отримавши 4,66 бала з 5. Це екранізація дитячої книги німецького письменника Мартіна Музера, що розповідає про першу самостійну подорож хлопчика Фіна. 

Також у межах фестивалю всьоме відбувся Дитячий кіноконкурс. Організатори отримали понад 80 заявок з усієї України, серед яких обрали 16 фіналістів. Переможців визначило професійне журі українських кінематографістів: режисерка анімаційних фільмів, аніматорка Анна Дудко, кінокураторка, культурна менеджерка й авторка підліткового нон-фікшену «Твоя книга про кіно» Ольга Бірзул та Роман Любий, режисер документальних стрічок «Залізні метелики» та «Зошит війни», а також майбутньої анімації «Нечиста сила». Приз глядацьких симпатій вручив посол фестивалю актор Артур Логай. Нагородження відбулося на церемонії закриття Чілдрен Кінофесту в Будинку кіно.

Результати Дитячого кіноконкурсу:

  • Ґран-Прі (нагорода в розмірі 10 000 грн) — пластилінова анімація «Добрі новини», яка показує життя родини в країні, що зазнала агресивного воєнного нападу очима дитини (режисерка Марія Джур, 6 років, місто Київ).
  • Найкращий анімаційний фільм у категорії 7—10 років (5 000 грн) — «Про вовка» — історія сірого вовка, з яким ніхто не хотів дружити (режисер Тимофій Коростельов, 7 років, місто Дніпро).
  • Найкращий анімаційний фільм у категорії 11—14 років (5 000 грн) — «Небезпечне відрядження» — космічна історія про вченого та його незвичайного домашнього улюбленця (режисер Марк Іванченко, 14 років, місто Полтава).
  • Найкращий ігровий фільм у категорії 11—14 років — «Монстр 24.02.2022» про монстра, якого дуже бояться діти (режисер Дарина Кондратенко, Анна Бистрік з міста Суми).
  • Приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів та нагороду у розмірі 7 000 грн отримала стрічка «Викрадення століття» про цікаве розслідування, яке проводять троє юних детективів (режисерка Аліна Легкодух, 14 років)

До фестивалю вперше долучилося журі Спілки кінокритиків України, яке оцінювало мистецькі кіновисловлювання дітей та підлітків у дитячному кіноконкурсі. Дипломом нагородили: 

  • анімафільм «Добрі новини» режисерки  Марії Джур (родом з  Криму): за чутливість та ніжність відображення воєнної реальності  та великої спільної мрії у формі пластилінової анімації. В категорії 11-14 років (ігрове кіно);   
  • фільм «Монстр» режисерок Дарини Кондратенко та Анни Бистрік: за мистецьке переосмислення постаті містичного жахаючого  Сиреноголового монстра,  який окидає вигаданий світ, щоб  тривожити, рятуючи турботою в часи реальної війни.  В  категорії   7-10  років   (анімація); 
  • анімафільм «Забаганки Рудика» режисера Артема Бідухи за цікаву  техніку, оригінальність та спробу знайти нову форму, а також за  веселі пригоди, які можуть підняти настрій у будь-якій ситуації;
  • спеціальна     відзнака     журі     СКУ присуджується фільму «Оце так  початок канікул» режисерки  Зоряни Зеленської за зображення  різних характерів жіночих персонажок та яскраве розкриття їх у  критичних обставинах як сміливих, стійких і дієвих героїнь.  

Згодом фільми-фіналісти можна буде переглянути на YouTube-каналі Чілдрен Кінофесту.

Наступного року фестиваль відбудеться традиційно після закінчення навчального року — з 31 травня до 8 червня.

 

Офіційний партнер Чілдрен Кінофесту — Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ)

За підтримки: Український культурний фонд

Партнери: Посольство Норвегії в Україні, Посольство Франції та Французький інститут в Україні, Goethe-Institut в Україні, Уряд Ірландії,  Посольство Іспанії в Україні.

Дякуємо за підтримку Національній спілці кінематографістів України. 

Генеральні медіапартнери: Суспільне мовлення, Суспільне Культура.

Медіапартнери: Київстар ТБ, Мережа міських сайтів The City, Київ24, Освіторія Медіа, На урок, Нова українська школа, Лірум, Фонд SavED.

Читайте також