НовиниНовини8 лютого 2024

Як українці дивилися телеканали, серіали та новини у січні: аналітика від Київстар ТБ

Перший місяць нового року пройшов доволі спокійно й був досить скромним на серіальні та кінопрем'єри.

Перший місяць нового року пройшов доволі спокійно й був досить скромним на серіальні та кінопрем'єри. Проте без цього не обійшлося. На ТЕТ з'явився романтичний комедійний серіал «Якщо чесно» з Ігорем Ласточкіним та Дар'єю Петрожицькою в головних ролях, а телеканал 2+2 18 січня показав фільм «Незавершений політ» про загиблого міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського. 

В аналітиці від платформи кіно та телебачення Київстар ТБ розповідаємо, яким було теледивлення в січні та як українці споживали новинний контент, а також визначимо канали-лідери.

Нагадаємо, що поки тривають оновлення панелі Nielsen, яка до повномасштабної війни займалася телевимірюваннями, ринок продовжує орієнтуватися на дані переглядів від ОТТ-платформ. Так, з червня 2023 року платформа надає звіти по дивленню на основі тільки платних підписок.

ТОП-10 телеканалів у січні 2024 року

Лідером дивлення став телеканал Новий, який дещо втратив у порівнянні до грудня 2023 року (-1,2 п.п. до грудня) та отримав частку 8,3%. За ним із часткою 7,4% йде 1+1 Україна, який продемонстрував у січні ріст частки на 0,2 п.п. у порівнянні з попереднім місяцем.

До слова, 1 січня 2024 року телеканал 1+1 Україна зібрав рекордну частку — 17,8%. Телевізійна прем'єра українського мультфільму «Мавка. Лісова пісня» на 1+1 Україна зібрала рекордну частку – 33,8%. Упродовж січня «Сніданок з 1+1», що виходить на 1+1 Україна, був лідером ранкового слоту і збільшив свою частку до 12% (+1.8 п.п. до грудня).

Трійку лідерів-телеканалів у січні закриває СТБ — 6,9% частки (-1,7 п.п.). За ним — ICTV2 із показником 5,5% (-1,5 п.п.). 

На 5 та 6 місцях незмінно ТЕТ (5,4%) та 2+2 (5,1%). Останній, зокрема, демонструє зростання на 0,1 п.п. до грудня.

На 7 та 8 місцях розташувалися телеканали, що транслюють «Єдині новини», — 1+1 Марафон із незмінною часткою 4,5% та ICTV з 4,3% (+0,1 п.п до грудня).

У тематичного плейлиста Подорожі частка збільшилася на 0,5 п.п. і становила у січні 2,4%. Ця безкоштовна добірка контенту від 1+1 media посіла на Київстар ТБ 9 місце. Телеканал Viasat Kino Action HD продовжує займати 10 місце у цьому списку лідерів, збільшивши частку до 1,9% (+0,1 п.п. до грудня) 

Медіагрупи та дивлення

Власні та партнерські телеканали 1+1 media — 1+1 Україна, ТЕТ, 2+2, 1+1 Марафон, ПЛЮСПЛЮС, Бігуді, KVARTAL TV та Comedy Central — очолили рейтинг медіагруп із часткою 26,7% (-1,2 п.п до грудня).

Канали групи StarLightMedia — Новий, СТБ, ICTV2, ICTV — опинилися на 2 місці та зібрали сумарну частку 26,4% (-4,1 п.п до грудня). Незмінно третю позицію займає Inter Media Group, але у січні вона демонструє зростання на 0,4 п.п. та завершує місяць із часткою 2,8%.

Дивлення новинного контенту

Сумарна частка основних телеканалів, які транслюють марафон «Єдині новини» на платформі Київстар ТБ, у січні зросла на 0,1 п.п. та становила 9,5%. Традиційно лідирує 1+1 Марафон зі стабільною часткою 4,5%. На другому місці ICTV, який збільшив частку на 0,1 п.п. до 4,3%. Показники Інтера без змін — 0,5%.

Інші новинні канали демонструють збереження грудневих показників: Прямий зібрав 0,7% частки, Еспресо — 0,6%, 24 канал — 1,1%, 5 канал — 0,2%.  

Найпопулярніші серіали та фільми на Київстар ТБ у січні

Очолюють ТОП одразу два серіали, що виходять на ТЕТ, — новинка «Якщо чесно» та «Дієта №0». За ним йдуть мультфільми: пригодницький «Кремез і команда», сімейно-комендійні «Елвін і бурундуки» та «Губка Боб Квадратні Штани». Також до десятки найпопулярніших поепізодних проєктів увійшов і «Про кіно для ТеБе». Це новий проєкт платформи кіно та телебачення Київстар ТБ, в якому відомі українські кінематографісти та гуру телебізнесу розповідають про свій професійний досвід, діляться інсайтами та порадами для тих, хто тільки починає свій творчий шлях у цій сфері.

Найпопулярнішим фільмом на Київстар ТБ у січні стала українська анімаційна історія «Мавка. Лісова пісня», яку глядачі могли переглянути в післяефірному записі впродовж першого тижня січня. Її подивилися у п'ять разів більше, ніж інші рейтингові стрічки на платформі — абсолютний рекорд у січні на Київстар ТБ.

Нагадуємо, що бібліотека платформи кіно та телебачення Київстар ТБ налічує найбільшу відеотеку українського контенту — понад 1000 тайтлів. Цей найкращий показник серед усіх ОТТ-платформ в Україні.

Джерело даних: Київстар ТБ

Читайте також