Марічка Падалко, ведуча 1+1 Марафон і ТСН, провела відкритий діалог з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем в межах Київського міжнародного економічного форуму, титульним медіапартнером якого є 1+1 media.
Спікерка обговорила з прем’єром низку ключових для України питань.
Зокрема, це взаємодія з новообраним президентом США; бізнес, верховенство права та податки; відновлення інфраструктури та використання російських активів; програма підтримки громадян України взимку.
Так, прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що Україна зберігає двопалатну підтримку в Конгресі США, а результати виборів в Америці лише додають оптимізму. Та найголовніше – Україна зберігає підтримку в американському суспільстві.
Також, у розмові з Марічкою Падалко прем’єр подякував представникам українського бізнесу за стійкість, креативність та патріотичну позицію. Денис Шмигаль виділив зростаючу потребу в фінансуванні сектору оборони – адже захисникам потрібно платити заробітню плату, вчасно та якісно забезпечувати амуніцією.
Прем’єр наголосив – уряд забезпечив більшу частину фінансування на ці цілі. Зокрема, за рахунок запозичень на внутрішньому ринку та реструктиризації зовнішнього боргу, що дозволяє економіці України витримувати навантаження через російську агресію. Але частина потреб буде покрита за рахунок підвищення ставки військового збору.
Крім цього, Україна спільно з партнерами рухаються в напрямку конфіскації заморожених російських активів на суму в 300 млрд доларів США. Першим кроком стане отримання Україною траншу в 50 мільярдів доларів – з прибутку від заморожених активів. Ці кошти спрямують на відновлення, фінансування критичних потреб та виробництво власної зброї.
Відповідаючи на питання Марічки Падалко про соціальну сферу, прем’єр-міністр наголосив на продовженні програми єВідновлення у 2025-му році. А також поділився деталями щодо програми підтримки українців взимку. Анонсовані Президентом та урядом виплати в 1000 гривень на одного члена сім’ї, українці зможуть використати за трьома напрямками: підтримка Сил Оборони, витрати на комунальні послуги та підтримка бізнесу. Водночас, уряд зафіксує суми субсидій домогосподарствам, попри потенційні блекаути.