НовиниНовини8 липня 2024

На відновлення зруйнованої російськими ракетами «Школи Супергероїв» в Охматдиті: як долучитися до збору

Сьогодні, 8 липня, внаслідок чергового ракетного обстрілу росіянами знищено клас і бібліотеку освітнього центру ДУ «Школи Супергероїв», що знаходився на території дитячої лікарні «Охматдит» у столиці. Під час обстрілу також постраждали відділення й самої лікарні разом з її маленькими пацієнтами. У Школі навчалося за весь час понад 1 000 дітей, які змушені проходити лікування на стаціонарі. «Охматдит» — перша лікарня, де було започатковано проєкт і створено перший освітній осередок державної установи. 

1+1 media як генеральний медіапартнер разом з кураторкою й головою піклувальної ради проєкту, ведучою 1+1 Марафон Наталією Мосейчук оголошують збір на 1 мільйон гривень для відновлення класу й бібліотеки «Школи Супергероїв». Допомагає в організації збору благодійний фонд «Соломʼянські котики».

«Зруйновано наш перший осередок, зроблений за всіма стандартами — кожен з команди вклав душу в нього. Так само й з бібліотекою, ми дуже довго чекали, поки добудується приміщення — це був величезний простір для книжок. Там же відбувалися заняття, круглі столи, інтерактивні зустрічі. Насправді, росіяни такими злочинами дають нам мотивацію — адже ми абсолютно переконані, що зробимо новий клас ще кращим, більшим і сучаснішим. 

Сьогодні з командою ми мали їхати в інші міста України, аби обрати нові локації для Шкіл. У Житомирі ми якраз домовилися про те, що під новий освітній куточок проєкту буде виділено лікарняне крило — а як тільки дізналися про жахливі наслідки обстрілу, повернулися в Київ, аби допомогти постраждалим», — прокоментувала терористичні дії рф Наталія Мосейчук, ведуча 1+1 Марафон, інтерв’юерка. 

 «Школа Супергероїв» — державна установа з 2022 року, заснована Кабінетом Міністрів України завдяки підтримці Офісу Президента та Першої леді. Зараз в Україні працює 17 освітніх центрів ДУ, що забезпечують право на освіту дітей, які перебувають на стаціонарному лікуванні в різних куточках країни.

«Сьогодні повністю зруйнований перший клас в Охмадит, з якого почалася історія маштабування мережі Шкіл Супергероїв. Також зазнали пошкоджень бібліотека і клас для дошкільнят. Школи супергероїв — це школи в лікарнях, які надають освіту тяжкохворим дітям, які проходять лікування діалізом, мають онкологічні захворювання, ВІЛ/СНІД і не тільки.

Але пошкоджені приміщення — це не головне. Головне, що діти в класах і працівники не постраждали. Завали продовжують розбирати.  І яка б зараз лють нас не переповнювала, ми маємо боротися далі.  Ми відновимо не тільки цей клас, а і продовжимо розбудовувати мережу», — зазначила Євгенія Смірнова, заступниця Міністра освіти і науки України й засновниця «Школи Супергероїв». 

«Сьогодні зруйновано шкільний клас, де діти навчалися, залишали свої “долоньки”, зірки — побажання. Зруйновано сучасні інтерактивні комплекси, пошкоджений двадцятитисячний фонд підручників, меблі, планшети. Ми повністю були готові до навчального 2024-2025 року. Ми забезпечили дітей навчальною літературою й підручниками — все це знаходилося в бібліотеці. Але ми точно знаємо, що врятуємо щасливе дитинство, переможемо й відбудуємо ще кращу “Школу Супергероїв” в Охматдиті», — додала Наталія Жилінська, в.о директора ДУ «Школа Супергероїв». 

Поки оцінюються збитки, нанесені Школі, до збору можна долучитися вже зараз: посилання на спеціальну банку в Mono від «Соломʼянських котиків». 

Крім того, підтримати найбільшу дитячу спеціалізовану лікарню України «Охматдит» можна за посиланням. До збору коштів для медичного закладу долучилися й телеканали, залучені до Марафону «Єдині новини» — в ефірі глядачі можуть перейти за QR-кодом і зробити донат.

«Солом'янські котики» — благодійний фонд, який допомагає військовим і цивільним, оперативно реагуючи на їхні потреби. Пріоритетні напрями: тактична медицина та домедична допомога, забезпечення обладнанням для переливання крові, гуманітарне розмінування, освітня аналітика й кризове реагування.

Читайте також