НовиниНовини15 червня 2021

Позиція телеканалу 1+1 у відповідь на заяву фракції «Європейська солідарність»

У відповідь на заяву фракції «Європейська солідарність» щодо випуску програми «Право на владу», присвяченому «плівкам Медведчука», блокуванню звільнення полонених та обміну під телекамери заради піару 5-го президента Петра Порошенка, зазначаємо наступне. Телеканал 1+1 не має наміру приносити вибачення за чесне та об’єктивне викладення подій і неупереджену позицію, яка пролунала в ефірі програми. Натомість вимагаємо вибачень від членів «Європейської Солідарності», які образили присутніх на ефірі гостей — воїнів АТО та волонтерів — назвавши їх «чорними політтехнологами».

Як і йдеться у заяві «Європейської солідарності», телеканал 1+1 очікує на офіційне звернення через «відповідні органи» та готовий надати відповіді на всі конструктивні питання, якщо вони будуть озвучені. Не вважаємо за доцільне підтримувати чергові намагання представників «ЄС» за допомогою популістських методів та підміни понять створювати суспільний резонанс, маніпулювати та грати на настроях, сіяти ненависть і відвертати увагу громадськості від справді важливих подій у країні.

Примітно, що саме «Європейська солідарність» знайшла привід гучно оголосити бойкот телеканалу 1+1. Це відбулося після аналогічного рішення партії ОПЗЖ, яка наразі ігнорує всі ефіри, де йдеться про «плівки Медведчука». Нагадаємо, що свого часу телеканал 1+1, який завжди має проактивну та проукраїнську позицію, бойкотував і Віктор Янукович. На жаль, риторика та дії «ЄС» й ОПЗЖ чимдалі стають схожими.

Щодо гучних висловлювань про «медіакілерство» телеканал 1+1 хотів би нагадати «ЄС» про спроби влади у 2016 році безпідставно позбавити телеканал ліцензії на мовлення. Після провалу цих спроб та виходячи з «плівок Медведчука», ми не виключаємо, що частка акцій у структурі 1+1 могла опинитися в Оксани Марченко — дружини Віктора Медведчука — в інтересах саме Петра Порошенка. Варто згадати, що у 2018 році за потурання тодішньої діючої влади відбулося об’єднання телеканалів 112, ZIK та News One у холдинг «Новини» Віктора Медведчука.

Також яскравим прикладом «медіакілерства» вважаємо масовані атаки ботів, які систематично спостерігаємо на всіх сторінках 1+1 media після кожної заяви, що йде врозріз з інтересами партії та безпосередньо її очільника Петра Порошенка.

Ми не розцінюємо як прояв «сексизму» конструктивну дискусію, яка відбулася в ефірі телеканалу, і натомість вважаємо за потрібне нагадати про такі випадки у лавах «ЄС», у тому числі з боку лідера партії.

Якщо у представників вищезгаданої фракції є бажання висловити свою позицію та подискутувати щодо актуальних для мільйонів українців тем, а не маніпулювати вкотре громадською думкою і сіяти розбрат — запрошуємо зробити це в ефірі ток-шоу «Право на владу», куди редакція програми систематично запрошує всі політичні сили, керуючись принципом балансу думок.

Читайте також