НовиниНовини3 червня 2024

Супутниковий оператор VIASAT став партнером кампанії з платіжної безпеки #КібербезпекаФінансів, яку проводить Нацбанк та Держспецзв’язку

Національний банк України разом з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України із 30 травня 2024 року розпочинає Всеукраїнську інформаційну кампанію з платіжної безпеки #КібербезпекаФінансів. 

Її мета – поліпшити обізнаність громадян про платіжну безпеку та сформувати навички із захисту фінансових даних у віртуальному просторі.

За результатами опитування населення України щодо правил платіжної безпеки та протидії шахраям було виявлено, що найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками традиційно залишається соціальна інженерія. Водночас значна кількість кібершахрайства минулого року була пов’язана з фішингом. Застосовуючи фішингові ресурси (стилізовані під урядові портали та інформаційні ресурси українських банків і платіжних сервісів) та ошукуючи громадян, зловмисники намагалися отримати доступ до їхніх персональних даних, інформації про їхні платіжні інструменти, фінансові номери телефонів  та кошти на рахунках. Тому поліпшення знань та навичок громадян у цій сфері дасть їм можливість  обачніше користуватися безготівковими розрахунками та уберегтися від шахрайських схем і пасток у віртуальному просторі. 

«Майже чверть користувачів фінансових послуг (26%) стикалася зі спробами платіжного шахрайства, зокрема 3% з них втратили гроші», — зазначив заступник Голови НБУ Олексій Шабан. 

Супутниковий оператор VIASAT (ТОВ «ВІЖН ТБ») підтримав ініціативу Національного банку України та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.  

«Захист особистих даних і фінансових транзакцій наших клієнтів є для нас пріоритетом. Просвітницька кампанія Національного банку України допомагає підвищити обізнаність громадян про потенційні ризики та методи захисту від шахрайства. Це важливий крок до побудови більш безпечного цифрового середовища для всіх користувачів», — коментує Світлана Міщенко, директорка супутникової платформи VIASAT, генерального спонсору проєкту.

Компанія VIASAT надає послуги супутникового телебачення на території України, сплачувати за які можна також і в інтернеті. VIASAT відповідально ставиться до своїх клієнтів і турбується про те, щоб не лише пропонувати зручні платіжні рішення, але й гарантувати їх безпечність. Також VIASAT активно впроваджує передові технології для захисту платежів своїх клієнтів.

«Ми прагнемо, щоб наші клієнти почувалися впевнено під час користування нашими послугами. Важливо, щоб вони знали про потенційні загрози та вміли захищати свої фінансові дані. Разом з Національним банком України ми працюємо над тим, щоб кожен користувач мав необхідні знання та інструменти для безпечних онлайн-платежів», — підкреслює Олександра Пікуза, керівниця департаменту маркетингу супутникової платформи VIASAT, генерального спонсору проєкту.

Під час кампанії Національний банк спільно з партнерами  роз’яснюватиме споживачам фінансових послуг базові елементи кібербезпеки щодо таких питань:

• як захистити свої облікові записи, комп’ютери, смартфони та інші пристрої від зовнішнього втручання;

• як створювати складні та унікальні паролі;

• як налаштовувати багатофакторну автентифікацію;

• як перевіряти сайти, на яких користувачі вводять свої платіжні дані та файли, мобільні застосунки та інші програми перед завантаженням;

• як правильно використовувати публічну й домашню Wi-Fi-мережі;

• як дбати про програмне забезпечення на власних пристроях та про інші правила безпечної поведінки у віртуальному просторі.

Інформаційна кампанія триватиме до кінця вересня 2024 року у всіх регіонах України. В межах кампанії Національний банк запускає спеціальну вебсторінку (лендинг) «Кібербезпека фінансів»  (https://promo.bank.gov.ua/payment-security/) із детальною інформацією про кампанію та правила поведінки у віртуальному просторі.

Читайте також