НовиниНовини5 лютого 2020

Заява 1+1 медіа у зв’язку з обшуком редакції програми «Секретні матеріали»

Група 1+1 медіа підтверджує, що станом на зараз, 18:00, 5 лютого 2020 року, у приміщенні редакції програми «Секретні матеріали» відбувається обшук робочих місць журналістів офіцерами СБУ.

Причини обшуку нам невідомі. Примітно, що за весь час існування незалежної України це перший обшук, який проводиться в 1+1 медіа. Ми можемо тільки припустити, що він пов’язаний з викривальною діяльністю програми. Зазвичай програма «Секретні матеріали» є джерелом важливої інформації. Ми обурені та стурбовані тим, що на порушення, які викриває редакція, реакції у більшості випадків немає, натомість журналісти самі стали заручниками своєї викривальної діяльності.

Аби не дати можливості політичним силам використовувати їхній ресурс для тиску на свободу медіа, ми звертаємося до журналістської спільноти із проханням не залишити цю ситуацію поза увагою та надати їй максимального розголосу, не допустити посягання на свободу слова в Україні, що напряму пов’язано із національною безпекою. Такі «візити» до редакції програми «Секретні матеріали» є повним порушенням журналістської недоторканності та тиском на незалежні ЗМІ.

Звертаємося до голови СБУ Івана Баканова з проханням прокоментувати ситуацію, чи відомо йому про причини проведення слідчих дій у приміщенні редакції «Секретні матеріали». Сподіваємося, що вони достатньо «вагомі» та дійсно пов’язані з питаннями національної безпеки.

Читайте також