НовиниНовини18 жовтня 2022

Завершився онлайн-курс від 1+1 media school та ООН Жінки в Україні

У серпні-вересні на базі 1+1 media school – освітнього проєкту групи 1+1 media – пройшов онлайн-курс зі створення гендерно чутливого контенту в медіа для представників та представниць регіональних ЗМІ. Навчання реалізовано в межах проєкту структури ООН Жінки в Україні «Гендерна рівність у процесах децентралізації та реформи правоохоронної системи» за фінансування уряду Данії. Проєкт спрямовано на покращення якості контенту та коректне висвітлення гендерно чутливих тем регіональними медіа.

Курс тривав майже три тижні, його прослухали 33 учасники й учасниці з різних регіонів України.

До тренерського складу курсу увійшли представники 1+1 media, а також експерти та експертки з різних українських медіа. Менторкою програми стала ведуча ТСН та телемарафону Єдині новини від 1+1 Марічка Падалко. До викладацької команди також долучилися ведучі «плюсів» Людмила Барбір, Єгор Гордєєв та Святослав Гринчук, які дали представникам і представницям регіональних ЗМІ важливі поради щодо трансформації контенту у нових реаліях, розповіли про фактчекінг та пошук героїв для сюжетів. Також упродовж курсу викладачі навчали принципам та правилам гендерно чутливої журналістики, написанню інклюзивних текстів та особливостям військового гендерно чутливого репортажу.

До програми були залучені фахівці і фахівчині з гендерних питань. Зокрема, експерткою курсу стала Єлизавета Кузьменко – тренерка з питань гендерної рівності та недискримінації, голова ГО «Асоціація «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики, консультантка медійних та гендерних проєктів Ради Європи в Україні, Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, International Media Support (IMS).

«Особливо під час дії воєнного стану в Україні важливо послуговуватися мовою гендерно чутливої журналістики, виявляти сексизм і мову ворожнечі в матеріалах медіа, формувати та застосовувати фемінітиви. Саме на це була спрямована навчальна програма 1+1 media school для регіональних медіа. Важливо, що такі потужні загальнонаціональні медіа не стоять осторонь навчання з тих тем, які лише на перший погляд можуть здатися менш важливими. Тому я, як тренерка, дякую за можливість бути причетною до важливої справи», – коментує Єлизавета Кузьменко.

Окрім слухачів, які пройшли попередній конкурсний відбір та потрапили в навчальну групу, до проєкту мали змогу долучитися усі охочі, адже рекомендації щодо гендерно чутливого контенту поширювалися в соцмережах 1+1 media school та тренерів курсу, охопивши таким чином максимальну аудиторію.

«Відверта комунікація на дискусійні і не завжди зручні теми як з молодшим поколінням колег, так і з легендарними особистостями професії, стала для мене не просто ковтком свіжого повітря, а справжнім внутрішнім емоційним поштовхом. Вдячний усім тренерам за сумлінну підготовку до занять і цікаві кейси, що наводилися у якості прикладів з власного досвіду – ось це захоплювало найдужче. Дякую усій команді 1+1 media school та усім співкураторам курсу за цей чудовий експірієнс!», – ділиться враженнями про навчання студент курсу Антон Буйницький.

Довідка

1+1 media school – освітній проєкт групи 1+1 media, заснований у 2013 році. За цей час школа стала амбасадором медіаосвіти в Україні, надаючи якісні й унікальні знання в галузі ТВ-бізнесу студентам з різних куточків світу. Головна мета проєкту – допомагати охочим отримати необхідні навички для подальшої самореалізації у медійних професіях. Тренери 1+1 media school – кращі фахівці 1+1 media, а також провідні експерти креативної індустрії України, що спеціалізуються на створенні контенту.

ООН Жінки є структурою Організації Об’єднаних Націй, яка зосереджує свої зусилля на досягненні ґендерної рівності та розширенні прав і можливостей жінок. Структура ООН Жінки, що захищає права жінок та дівчат, була створена для прискорення прогресу у всьому світі з метою задоволення їхніх потреб.

Читайте також