
Global Teacher Prize Ukraine 2025: старт нового сезону під час «Освітніх діалогів» в Дніпрі
25 березня у Дніпрі відбулася подія «Освітні діалоги», яка стала офіційним стартом нового сезону національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2025.
У стінах Дніпровського ліцею №134 понад 150 освітян зібралися, щоб обговорити виклики української освіти в умовах війни та підвищити свою професійну майстерність.
Особливою гостею заходу стала Леся Павлюк – переможниця Global Teacher Prize Ukraine 2024 та фіналістка ТОП-50 світової премії Global Teacher Prize 2025. Вона поділилася власним досвідом роботи вчителя та дала практичні поради щодо ефективного навчання в сучасних реаліях.
«Останні роки питання безпеки дітей у школі стало особливо важливим, зокрема для молодших школярів. Батьки прагнуть бути впевненими, що їхні діти не лише в безпеці, а й почуваються комфортно в навчальному середовищі. Тому дедалі більше уваги варто приділяти емоційному налаштуванню учнів, формуванню навичок поведінки у непередбачуваних ситуаціях, пов’язаних як із воєнними ризиками, так і з повсякденними загрозами. Важливо також навчати дітей, як діяти відповідно до правил безпеки та як допомагати іншим у критичних ситуаціях», – говорить Леся Павлюк.
Програма заходу включала панельну дискусію та серію майстер-класів. Фіналісти Global Teacher Prize Ukraine 2024 поділилися своїм досвідом на серії майстер-класів. Катерина Корзун з Нікополя навчала педагогів розвивати читацькі компетентності за допомогою роботи з медіатекстами, а Ярослав Федько з Дніпра презентував методики викладання фізики в умовах укриття.
«Для нас, педагогів, заходи на кшталт “Освітніх діалогів” — це перш за все про психологічну підтримку. Коли виходиш за межі своєї школи, бачиш інші заклади освіти — це своєрідна магія, яка починається з першого кроку на територію. Мені, як керівнику закладу, цікаво все: від організації роботи їдальні до укриттів та рекреаційних зон. А для вчителів найцінніше — можливість обійнятися, поспілкуватися вживу, а не лише через соцмережі», – говорить Катерина Корзун.
«На заході ми демонстрували власні наробки, ділилися своїми особистими поглядами, і я бачив, як колеги активно щось записували та фотографували. Це означає, що отримані знання та ідеї точно будуть використовувати в роботі. Звісно, зміни не відбуваються миттєво, але я завжди виступаю за еволюцію, а не революцію. Кожен наступний крок — це результат роботи попередніх поколінь педагогів. Особливо тішить велика кількість молодих учителів на заході — це свідчить про зростання інтересу до теми освіти. Я мрію, що наступного року в конкурсі братимуть участь не 10 чи 13 тисяч учителів, а 50 або навіть 100 тисяч. Це свідчитиме про ще більшу зацікавленість та залученість освітян», – розповідає Ярослав Федько.
Окрему увагу приділили питанню самопрезентації: Денис Контурський, фахівець із зовнішнього навчання 1+1 media school, провів тренінг, присвячений створенню позитивного іміджу вчителя. Адже вміння правильно представляти себе не лише підвищує авторитет педагога, а й допомагає будувати довіру серед учнів, колег та батьків.
«Важливими аспектами формування позитивного іміджу вчителя є його автентичність та щирість у взаємодії з учнями. Вчитель має залишатися собою, не створюючи штучного образу, а натомість вибудовувати довірливі стосунки з дітьми. Важливо також аналізувати свою аудиторію та підбирати слова, які будуть зрозумілими й близькими для учнів, щоб навчальний процес був ефективним і комфортним», – розповідає Денис.

Премія Global Teacher Prize Ukraine покликана відзначити вчителів України, які роблять вагомий внесок у розвиток освіти та суспільства.
Подати анкету на сайті може сам учитель до 1 липня. Або це можуть зробити учні, батьки та колеги – обмежень немає.
Переможця визначать у кілька етапів і оголосять під час урочистої церемонії на Міжнародний день учителя 4 жовтня.
Переможець отримає приз у розмірі 1 мільйон гривень на реалізацію власного освітнього проєкту.
Крім того, передбачено кілька переможців у додаткових номінаціях, як-от «Вчитель Математики» чи «Вчитель STEM».
Також усі охочі зможуть віддати голос за фаворита у номінації «Вибір українців» на платформі Дія.Освіта.