НовиниНовини8 листопада 2017

Ведуча програми «Сніданок з 1+1» Неля Шовкопляс стала донором крові під час прямого ефіру

Україна виготовляє близько 8 мл донорської крові на людину. А це майже вдвічі менше від рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я і в десятки разів менше, порівняно з іншими країнами. Якщо в США на Канаді на 1 000 людей припадає 40-60 донорів, то в Україні лише 12-14. А кількість українців, які потребують її, значно збільшилась за останні роки. 

"Бути донором корисно. Кров оновлюється. Жінкам можна задавати кров 4 рази на рік, а чоловікам – 5. Регулярне донорство сприяє запобіганню захворювань імунної системи, порушенню роботи шлунку, підшлункової залози, печінки. Зменшується ризик виникнення серцево-судинних захворювань”, - розповідає Тетьяна Бондарук, керівник виїзної бригади обласного центру крові, лікар-терапевт.

7 листопада в офісі медіа групи вже вдев’яте пройшов День Донора. Приміщення перетворилось на маленький медичний центр, завдяки виїзній бригаді обласного центру крові. Спочатку бажаючі проходили обстеження лікарів, здавали аналіз крові і тільки потім отримували дозвіл на донорство. Першою стала ведуча програми «Сніданок з 1+1» Неля Шовкопляс, яка здавала кров під час прямого ефіру.

«Я вже давно хотіла стати донором і ось, все склалося, навіть, не відволікаючись від робочого процесу. Почуваю себе добре. Це не страшно і не боляче», - каже Неля.

Подивитись як це було можна у сюжеті: https://www.youtube.com/watch?v=FH7GCfH_Fn0.

Читайте також