Анастасія Кузьменко, керівниця проєкту 1+1 media school
- 1+1 media school сьогодні – це про сучасність. Ми швидко адаптовуємось до змін.
- Мета 1+1 media school полягає в тому, щоб підвищувати якість медіаосвіти в Україні.
- Як особисто на вас вплинула війна? По-перше, це кардинальна зміна місця роботи. По-друге, мої батьки стали ближчими до мене.
Насправді була настільки захоплена роботою, що навіть не читала новини
Ранок 24-го лютого — доленосний для кожного з нас. Як ви дізналися про те, що розпочалося повномасштабне вторгнення в Україну?
Ще тоді працювала на іншому місці, а саме у футбольному клубі. 24-го лютого повинна була летіти на черговий івент, у межах якого був запланований матч. 23-го лютого скасували рейс, але ми все ж таки сподівалися, що зможемо поїхати автобусом.
Вже о 5 ранку 24-го лютого мені зателефонувала мама, яка і повідомила про початок повномасштабної війни. Плану, як діяти — не було. Насправді була настільки захоплена роботою, що навіть не читала новини. Піковий момент був тоді, коли почали масово поширюватися повідомлення, що путін оголошує незалежність тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей. Зрозуміла, що все набагато гірше, ніж могло б здаватися.
Війну зустріла дійсно двічі, але перший раз свідомо
Якраз таки Донецьк — ваше рідне місто. Розкажіть, які спогади у вас залишилися про свій дім, адже ви зустрічі війну двічі — у 2014 та 2022 роках?
У 2014 році нам з родиною довелося переїхати спершу в Харків, а потім — у Маріуполь. Лише згодом ми виїхали у Київ, де зараз всі живемо. Війну зустріла дійсно двічі, але перший раз свідомо у 18 років. Чітко пам’ятаю людей, які, виїжджаючи з рідних домівок, думали, що це максимум на 2-3 місяці. До того ж все відбувалося у травні, тому більшість брали з собою невеличкий пакунок літніх речей та їхали в невідомому напрямку. Але водночас сподівалися, що зовсім скоро все владнається.
Я — людина, яка не може без роботи
Ви долучилися до команди 1+1 media в жовтні 2022 року. Як вдалося організувати ефективний робочий процес в умовах підвищеної небезпеки? З якими найбільшими складнощами довелося зіштовхнутися? Якою зараз є ваша команда?
У певний момент вирішила поставити для себе нові амбітні цілі та долучитися до команди в ролі керівниці проєкту 1+1 media school. До речі, у 2017 році закінчила нашу медіашколу, а саме курс, який тоді називався «Ведучий розважальних шоу» з Юлією Жмакіною, директоркою департаменту ранкового мовлення. Це був класний старт.
У жовтні 2022 року вдалося опинитися по той бік медіашколи. Найголовніший виклик — це блекаути. Було дійсно дуже складно. Курс монтажу, наприклад, проводили повністю онлайн. Бо тренер умовно знаходився в Києві, а учасники — по всій Україні. Зібрати їх разом було б ще одним неабияким викликом. Але ми до всього намагалися адаптуватися та навіть у березні 2023 року запустили дитячу медіашколу. Це було дуже класно.
Наша команда амбіційна та складається з випускника 1+1 media school, Дениса Контурського, нині фахівця з зовнішнього навчання, Тетяни Ромах, стажерки в минулому, нині фахівчині з зовнішнього навчання. Наша робота — динамічна. Коли ставимо задачі перед собою, то завжди круто їх виконуємо. Рада, що кожен із нас знайшов себе та намагається розвиватися творчо.
На яких напрямках у підготовці фахівців ви фокусуєте увагу та як формується програма курсів сьогодні?
2024 рік для нас розпочався роботою та розвитком корпоративного навчання для компаній та організацій. Ми раді, що вони звертаються до нас за експертизою. Так, вже провели тренінги для комунікаційників поліції та ДСНС. Нещодавно почалося велике тримісячне навчання для голів місцевого самоврядування.
Щодо курсів — то більшість проводиться в офлайн-форматі, оскільки всі йдуть за живим спілкування, втомившись від періоду карантину тощо. В офісі чудово облаштоване укриття, яке дозволяє проводити зустрічі без перерви під час повітряної тривоги. Курс «Актор дубляжу» та «Техніка мовлення» є найпопулярнішими. Виходячи з цього, нещодавно створили курс з акторської майстерності та стартували з ним 21 травня. Ми орієнтуємось на запит, спілкуючись з аудиторією, чуємо їхні побажання.
1+1 media school — це про знайомства, які дають змогу рости далі
Ваша команда також неодноразово брала участь в організації мотиваційно-освітніх зустрічей для школярів та студентів. Як виникла ідея реалізовувати лекції та чому для вас це важливо?
Ці мотиваційно-освітні зустрічі абсолютно безоплатні для школярів та студентів. У межах проєкту «Здійсни мрію» зустрічалися з вихованцями проєкту «Перша професія» від ГС Освіторія. А також провели ряд зустрічей для IT Step School, в межах яких наші спікери розповідали про специфіку роботи в медіа. Наша головна мета — залучати молодь до вивчення медіаосвіти. Сподіваємося, що це надихатиме їх продовжувати свій шлях разом із нами.
Також нещодавно ваша команда запустила рубрику «Сміливість зростати» в соціальних мережах. Розкажіть про неї детальніше.
У новій рубриці «Сміливість зростати» ми знайомимо глядачів із випускниками 1+1 media school, які приєднались до команди плюсівців. Ідея виникла випадково, коли ми зрозуміли, що багато студентів нашої медіашколи працюють в межах нашого офісу. Це надзвичайно круто. Тому почали шукати цікаві кейси, щоб показати, що з нами існує купа можливостей для розвитку. Наприклад, якщо ти завершуєш курси ведучого, то це не означає, що маєш працювати тільки ним. Ти можеш і стати стар-продюсеркою як Настя Спириденко, одна з героїнь рубрики.
Чому медіаосвіта сьогодні важлива?
Медіаосвіта необхідна для власного розвитку. Нині дуже важливо відрізняти фейки від актуальної інформації, бути медіаграмотним, щоб не піддаватися різноманітним маніпуляціям. Важливо і володіти soft-скілами, чому ми також вчимо.
Тому медіаосвіта — це про комплекс навичок, які потрібні та корисні для всіх, покращення самого себе у своїй роботі. Навіть для тих, хто не дотичний до медіа.
Мені б дуже хотілося, щоб люди приходили до нас за новими знаннями
У вересні 2023 року 1+1 media school виповнилося 10 років. Які завдання та плани у вашої команди сьогодні?
Чесно кажучи, ми відійшли від довгострокового планування, бо реалії демонструють те, що це не працює. Нині плануємо лише на найближчі 2-3 місці, намагаємося робити на максимум, виходити з обставин. Як показує практика — це працює. Ми й далі займаємось покращенням курсів та розробляємо програми за індивідуальним запитом. Плануємо запускати низку інших класних рубрик у соціальних мережах.
Що вас надихає та мотивує сьогодні?
Я — трудоголік, тому якщо немає улюбленої роботи — одразу гасну. Зараз горю своєю роботою, надихаюся людьми, які поряд і приходять до нас.
Поділіться мрією після Перемоги.
Хотіла б з’їздити додому. Не знаю, якими будуть враження та відчуття, але все ж таки дуже сильно цього хотілося б.