Вікторія Максимчук, CMO Київстар ТБ

  • Маркетинг під час війни — повинен враховувати обставини в країні та не переходити планку цінностей кожної людини.
  • Головна мета Київстар ТБ сьогодні — збільшення часу проведеного в додатку, щоб кожен українець дивився телеканали, фільми чи серіали на нашому сервісі.
  • Як Київстар ТБ підтримує користувачів в умовах війни? Враховуючи події, відкриваємо розширений доступ до контенту, аби кожен міг розслабитися та відволіктися, робимо тематичні акції та розіграші.

Морально трималася, але паніки не було. Треба було лише згрупуватися та думати, як діяти далі

Яким ви пам’ятаєте ранок 24-го лютого? Що зробили тоді спершу?

Пам’ятаю, що ходило багато чуток про повномасштабне вторгнення, але я особисто не збирала тривожну валізку, лише почала активніше слідкувати за новинами. 

Ранок 24-го лютого розпочався зі дзвінка зі словами: «Почалася війна». Одразу зателефонувала близьким для того, щоб організувати зустріч. В робочих чатах зв’язалася з командою компанії «Київстар» та зі своєю командою маркетингу. Спільно думали, як максимально підтримати наших користувачів. Морально трималася, але паніки не було. Треба було лише згрупуватися та думати, як діяти далі.

З перших днів повномасштабної війни платформа відкрила доступ до всього контенту на платформі

Якими були внутрішні процеси відділу маркетингу на початку повномасштабного вторгнення. Завдяки чому вдалося контролювати весь процес команди? Які основні майданчики для просування сторінки залучені та як відбувалася комунікація з користувачами?

Іронія полягає в тому, що 1 лютого 2022 року команда маркетингу Київстар ТБ лише сформувалась. З перших днів повномасштабної війни платформа відкрила доступ до всього контенту на платформі — новинних телеканалів, дитячого розважального й освітнього контенту, а також до розділу з аудіоказками українською мовою. Зокрема, для тих, хто не був нашими користувачами. Нам було важливо, щоб люди приходили дивитися найактуальніші новини або ж відволікалися, обираючи різноманітний контент. До слова, весь 2022 рік був відкритий доступ до аудіокнижок, навчальних програм та дитячого контенту. Паралельно ми робили колаборації з освітніми партнерами та комунікували з тими, хто виїжджав за кордон через push-розсилки, смс-повідомлення, Viber, соцмережі 1+1 media та оператора мобільного звʼязку «Київстар».

У травні 2022 повернулися до реклами на телебаченні, адаптувавши її. До речі, станом на 24-те лютого була готова рекламна кампанія та частково запущена реклама серіалу «Скажені сусіди», який ми мали релізити 2 березня, але все відклалося. Зараз цей серіал — один з найуспішніших за весь час існування платформи та лідер за переглядами.

Практично 2 роки ми живемо в форматі дистанційно-воєнних обставин — займаємося залученням абонентів, розміщенням продукту, розвиваємо SEO-напрямок, напрацьовуємо комунікації як всередині додатку, так і зовні — з партнерами. В цьому році команда підсилилась, тому що до нас прийшли 2 людини, які, до речі, закінчили програму стажування 1+1 media — «Ближче до ТБ». У кожного свої обов’язки — партнерства, контент- або діджитал-маркетинг.

Ми дбаємо й про сам процес залучення нових клієнтів, їх утримання та стимул дивлення. У 2023 році запустили новий напрям реклами FAST-каналів у додатках, де користувачі можуть дивитися контент безоплатно, оскільки переглядають рекламу. 

Розкажіть про створення рекламних кампаній сьогодні?

Наші рекламні ролики створюються у форматі ситкому — людина може опинитися у звичних для себе умовах, наприклад, на побаченні, в колі сім'ї тощо, а ми намагаємося донести, в яких ситуаціях Київстар ТБ може бути корисним. У нас є бренд-герой робот Домі, який бере участь в роликах та наголошує на мобільності та функціональності сервісу.

Люди обирають нас через контент та бандли

На вашу думку, наскільки змінився попит на українськомовний контент за час повномасштабного вторгнення на платформі кіно та телебачення? Який продукт зараз доступний для українського ринку? 

Попит тільки збільшується. Користувачам дуже важливо, щоб була змога дивитися, споживати та слухати контент саме українською, тому для нас це пріоритет на майбутнє.

Наразі доступно близько 400-та телеканалів та 20 000 одиниць фільмів та серіалів, що постійно оновлюються. Вся медіатека розрахована на українську аудиторію. Ще в нас підписані угоди з Disney, Warner Bros, Metro-Goldwyn-Mayer та іншими правовласниками. Раді, що вони підтримують українців в такі складні часи. Окрема ніша — це ексклюзивні українські серіали, на які є великий попит, а також допрем’єрні покази з каналами. Так, наш користувач може побачити контент першим.

До Міжнародного дня кіно, на платформі  з'явився перший випуск кіновлогу «Про кіно для ТеБе», в якому відомі українські кінематографісти та гуру телебізнесу розповідають про свій професійний досвід. Розкажіть про нього детальніше, як у вас виникла ідея створити саме такий проєкт? 

Нас активно підтримує команда корпоративного PR. Користувачам цікаво те, що відбувається залаштунками проєктів та фільмів, а в 1+1 media багато колег створюють масштабні проєкти. Так, спільно з Яною Ляхович, керівницею корпоративних комунікацій, Дариною Мельник, PR-менеджеркою проєкту, та командою корпоративних комунікацій запустили проєкт «Про кіно для ТеБе». 

У форматі інтерв’ю ведучий 1+1 media Володимир Рабчун спілкується з акторами, режисерами, сценаристами. Всіма, хто дотичний до створення кіно та телебачення. Нині доступні чотири випуски — з Володимиром Завадюком, керівником Big Brave Events 1+1 media та його командою; Акімом Галімовим, продюсером 1+1 media, автором і ведучим проєкту «Реальна історія»; Юрієм Горбуновим, ведучим 1+1 Україна, продюсером та актором; Тарасом Цимбалюком, актором театру та кіно.

Кібератака на «Київстар» — це виняток з правил. Ми хотіли підтримати їх максимально 

Київстар ТБ вже не вперше надає вільний доступ до платформи, щоб українці могли легально переглядати фільми, мультфільми та шоу. Зокрема, під час кібератаки на «Київстар», ви також надали вільний доступ для українців. Чому було прийнято саме таке рішення? 

Кібератака на «Київстар» — це виняток з правил. Ми хотіли підтримати їх максимально, адже бути без зв’язку й  інтернету  — це як бути без світла. Це історія підтримки тих, хто з нами регулярно. Ми були єдиними, хто міг працювати та працював. І про це важливо було говорити.

Незалежно від оператора, Київстар ТБ — це сервіс, яким може користуватися кожен українець

Розкажіть, які зміни відбулися безпосередньо з Київстар ТБ за ці два роки великої війни? Як велика війна вплинула на позиціювання та яким є бренд сьогодні? Якою є аудиторія сьогодні?

Ми активно працюємо над удосконаленням платформи. Нині фокус уваги зміщений на контент, через який ми доносимо можливості нашої платформи. Також, користувачі мають змогу створити мультипрофіль для кожного члена сім’ї з індивідуальними рекомендаціями чи дитячий профіль із захисним паролем від небажаного контенту. 

Точно треба рухатись до створення власних original-продуктів, сподіваюсь ми до цього стрімко дійдемо. За цей час наша аудиторія значно змінилася — зараз це середньостатистична родина з дитиною, яка може знайти будь-що на свій смак. Користувачі дивляться як корейські дорами, так і українські серіали, як бойовики, так і комедії, як освітні проєкти, так і мультфільми тощо. Саме тому ми для всієї родини. Незалежно від оператора, Київстар ТБ — це сервіс, яким може користуватися кожен українець. 

Що вас мотивує працювати, попри всі виклики, що стають на шляху?

Віра в Перемогу та можливість робити щось корисне. В моєму випадку — дозволяти людям релаксувати та розслабитися через контент, створювати корисні колаборації та підтримувати те, що створено в Україні.

Розкажіть, що хочете зробити після Перемоги?

Зустрітися з усіма близькими в рідному Києві.