Анастасія Шикеринська, стажерка Департаменту журналістських проєктів
Анастасія розповіла про допомогу університетських знань у роботі, як працює з сюжетами, а також поділилася порадами для майбутніх стажерів.
Про вибір напряму діяльності
Я навчаюсь на спеціальності «Диктор, теле-, радіоведуча» в Київському університеті культури, а на «плюсах» стажуюсь на позиції кореспондентки проєктів. Думаю, ці напрями неодмінно суміжні, оскільки одне без іншого існувати не може. Навчання в університеті дуже допомогло мені під час стажування. Я знаю і розумію, як писати сюжети, яка має бути будова, як правильно формувати питання для експертів, як поєднати всю інформацію в одне ціле і виділити головне. Окрім цього, під час навчання нас ознайомлювали з такими поняттями, як «риба», «снх», «лайф», «хрип», «перебивка», «бз» та інші.
Важко сказати, що мені допомогло пройти відбір в програму стажування. Можливо, те, що я зробила все, аби зацікавити на співбесіді. Або це завдяки шаленому бажанню, коли я щодня сподівалась на той самий дзвінок. А може, і те й інше.
Враження від стажування
Під час стажування я пишу сюжети. Для цього мені треба, що найважливіше, домовитись про дзвінок з експертом. Мабуть, це якраз те, що мене цікавить. Бо кожна людина різна, кожен по-різному відповідає на одне і те саме питання. Це той момент, коли треба підлаштуватися під героя, щоб в результаті отримати чітку відповідь.
Окрім написання, я також начитую свої сюжети. Це теж не менш цікаво, адже є різні теми, під які треба підлаштовувати голос, інтонацію і своє ставлення, аби глядачу було все зрозуміло. Щоразу, коли розумію, що сьогодні маю написати сюжет і на це дуже чекає режисер монтажу, я відчуваю неабияку відповідальність і важливість здати його вчасно. Так, я розумію, що на мене розраховують, і дуже не хочу підводити команду. Тому свою важливість відчуваю на максимум.
Я працюю з неймовірними людьми, які завжди відкриті, готові допомогти і підбадьорити, якщо щось не виходить. Я не очікувала, що зможу отримати таку підтримку від людей зі своєї команди, тому дуже вдячна їм.
Про те, що надихає, та поради майбутнім стажерам
У роботі мене драйвить, мабуть, цікавість до телебачення і всієї внутрішньої кухні, яка відбувається. Саме в цій атмосфері я відчуваю себе на своєму місці, тому просто роблю те, що дійсно подобається. Хочу, щоб це стало моєю професію в майбутньому, адже дуже важливо, щоб робота приносила задоволення.
Завдяки програмі стажування я стала більш впевненою у собі і своїх можливостях. Адже отримала великий досвід, який однозначно був корисним. Я пишаюсь кожною своєю виконаною задачею, бо в кожну вклала щось від себе — свої старання, час, думки, креатив. Я дуже вдячна своєму ментору Володимиру Тимошенку за те, що завжди пояснює, радить, як краще, та допомагає, коли це необхідно.
Майбутнім стажерам раджу використовувати можливості по максимуму. Якщо у вас справді лежить душа до справи, яку ви робите, то не втрачайте можливість реалізувати себе і отримати досвід, який допоможе вам у майбутньому. Будьте відкритими до людей, знайомтеся, діліться досвідом, виходьте із зони комфорту і робіть більше, ніж можете. І не бійтеся помилятися, бо помилки — це ваш розвиток, прогрес, навчання і досвід.