
Марія Глушкова, стажерка Фінансового департаменту
Марія розповіла про те, як в перший день на «плюсах» здійснила свою давню мрію, які завдання виконує протягом стажування та які особисті трансформації відбулися за цей час.
Про вибір напряму діяльності
Я закінчила бакалаврат минулого року за освітньою програмою «Облік і аудит» у Харківському національному економічному університеті імені С. Кузнеця. Зараз я продовжую навчання у своєму ж університеті, але на магістратурі, за іншою освітньою програмою «Фінанси і кредит», яка буде добре доповнювати мою першу.
Стажуюсь у Фінансовому департаменті, у Відділі управлінської звітності, на позиції фінансового аналітика, яка суміжна з моїми спеціальностями. Під час стажування я зрозуміла, що знання, надані мені в університеті доволі базові, але допомогли мені при проходженні завдання перед співбесідою та деякі робочі програми для мене були вже знайомі.
Пам’ятаю, як я була приємно здивована першому дзвінку від HR-менеджера, навіть не очікувала, що так швидко мені зателефонують після подачі резюме. Звичайно, я дуже зраділа, нарешті з'явився мій шанс потрапити у команду 1+1 media. Наступним етапом було проходження тестового завдання та співбесіда у офісі, перед якою я дуже хвилювалась, але була в приємному очікуванні знайомства.
Мій перший день стажування розпочався з екскурсії офісом та розповіді про компанію. Потрапити у студію ТСН, побачити простір, де працюють відомі та талановиті люди, зазирнути в кабінет «Сніданку з 1+1» та одразу побачити там Єгора Гордєєва, це була моя давня мрія та найяскравіша подія після початку повномасштабної війни. До того ж ознайомитись із внутрішніми процесами мені допоміг курс «Ближче до ТБ», який доступний в корпоративному Електронному університеті. Зокрема, у межах курсу можна дізнатися як і про цінності компанії, про правила корпоративної взаємодії, так і про те, як вимірюється телебачення, їх медіапоказники, а також побачити, як працює студія дубляжу, управління та контроль процесами в студіях ТСН та "Сніданку з 1+1".
Враження від стажування
Завдання я почала отримувати з самого початку, тому не довелося нудьгувати та одразу почала вливатися в роботу. Працюю я, в основному, в програмі Excel, завдання дають різні, але всі вони, звісно, пов’язані з базами даних, цифрами. Мені дуже сподобалось завдання, пов'язане з підрахуванням кількості серій дубляжу знайомих мені мультфільмів, що нагадало про дитинство.
І дуже приємно, коли я розумію, що допомагаю колегам в роботі, і у них з'являється більше часу на виконання термінових завдань. А я отримую від цього важливий досвід роботи, бо на практиці це все для мене нове.
Вважаю, мені дуже пощастило з моїм ментором та командою. Це молоді, професійні люди, які завжди з повагою та витримкою пояснюють деталі завдання та діляться своїм досвідом. Також я отримую від них цікаві знання, так би мовити, «фішечки», які полегшують роботу з комп’ютером та прискорюють процес виконання роботи. Для мене колектив, в якому ти працюєш, це дуже важливий критерій, який дає себе комфортно відчувати на роботі та з радістю йти в офіс.
Про натхнення та поради майбутнім стажерам
Насамперед я надихаюсь тим, що я потрапила у 1+1 media, це було моєю мрією, бо я з дитинства слідкувала за медіасферою. Я вже і не сподівалася, що мені колись вдасться потрапити сюди та бути дотичною до такої команди. Це було щось нереальне! Тому, коли я бачу відомих мені людей, якими я цікавилась, то звісно, це підіймає настрій та надихає. Також я надихаюсь зробленою працею, коли я задоволена, що я все добре виконала та допомогла, бачу свій розвиток.
Також на мене вплинула програма стажування, бо нарешті я змогла спробувати свої знання, свою спеціальність на практиці, це мій перший досвід роботи. У мене була невпевненість та трошки хвилювання, що колись я можу розчаруватися у своїй професії, але поки я задоволена і впевнена, що я зробила правильний вибір.
Раджу майбутнім стажерам не боятися подавати заявки, адже це шанс спробувати свої сили, знання у практиці. Краще спробувати, ніж потім шкодувати. Але також бути готовим працювати, віддавати свій час, свою енергію, а також поглинати корисну інформацію.